Zabytki małego Sandomierza

Zabytki to niezwykle ważna część historii nie tylko danego miasta, ale również całego kraju, dlatego też decydując się na wycieczkę krajoznawczą, warto wybrać się do Sandomierza, w którym można znaleźć wiele bardzo ciekawych budowli, sprzed kilkudziesięciu lat.

Chcąc zobaczyć całe piękno Sandomierza, na wycieczkę należy przeznaczyć kilka dni, ponieważ miejscowość ta jest niezwykle bogata w zabytki, które koniecznie należy zobaczyć. Przed wyprawą warto jednak zastanowić się nad odpowiednim noclegiem, ponieważ taka eskapada z pewnością będzie męcząca i odpoczynek w tym przypadku to absolutny priorytet. Na szczęście baza noclegowa miasta jest dosyć dobrze rozbudowana i z roku na rok się powiększa, na co główny wpływ ma przede wszystkim niezwykle duża popularność regionu.

Jeśli chodzi o noclegi [szczegóły: Sandomierz wolne noclegi], to miasto ma do zaoferowania przede wszystkim pokoje gościnne w prywatnych domkach, a także liczne pensjonaty, dzięki którym każda osoba powinna znaleźć coś, co sprosta jej wymaganiom. Kiedy nocleg zostanie już zarezerwowany, można śmiało ruszać w drogę.

W którym kierunku warto się udać na początku wycieczki?
Swoje zwiedzanie najlepiej rozpocząć od rynku, przy którym znajduje się wiele przepięknych kamieniczek oraz renesansowy ratusz, który został wybudowany w XIV wieku. Kolejnym niezwykle ciekawym zabytkiem jest wzniesiony również w XIV wieku zamek, który wielokrotnie ulegał przebudowie, a obecnie znajduje się w nim Muzeum Okręgowe, w którym można podziwiać historyczne dokumenty oraz zabytkowe meble. W Sandomierzu znajdują się również liczne kościoły oraz dawna synagoga, w której obecnie mieści się siedziba Archiwum Państwowego. W średniowieczu sandomierska gmina żydowska należała do najważniejszych w całej Małopolsce, o czym zdecydowana większość turystów z pewnością nie miała pojęcia. Ostatnim z zabytków wartym zobaczenia jest także Brama Opatowska, na szczycie której znajduje się taras widokowy, dzięki któremu można podziwiać panoramę całego miasta.

Jak można zauważyć, Sandomierz to przepiękne polskie miasto, w którym znajduje się wiele ciekawych zabytków, które w większości zostały wzniesione w XIV wieku, jednak do dziś są bardzo chętnie zwiedzane przez turystów nie tylko z Polski, ale również z innych sąsiadujących krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>