Walory zdrowotne Łeby i historyczne zabytki

Łeba jest jedną z najbardziej znanych i najpiękniejszych nadmorskich miejscowości w województwie pomorskim. Położona na krańcu Słowińskiego Parku Narodowego, w otoczeniu jezior, zachęca turystów przyjemnym klimatem i wyjątkowymi atrakcjami. Do wakacji w tym kurorcie mobilizuje także wygodna baza noclegowa, której koszty nie zrujnują naszego budżetu. Noclegi dla wczasowiczów to oferta, z którą warto się zapoznać w pierwszej kolejności. Planując urlop nad morzem – polecam tą stronę: .

Walory zdrowotne Łeby znane są od dawna, a my możemy z nich korzystać także po sezonie. Wśród licznych ośrodków wypoczynkowych znajdziemy bowiem także ośrodki rehabilitacyjne, z ciekawą propozycją odnowy biologicznej. Turyści mogą również korzystać z w pełni wyposażonych domków letniskowych, położonych nieopodal plaży, a często z prywatnym zejściem na nią. To bardzo wygodne rozwiązanie, które kosztuje już od 40 złotych za dobę. Tak spędzony czas, na szerokiej na kilometr i długiej na pięć kilometrów plaży, w otoczeniu ruchomych wydm, jest niespotykaną nigdzie indziej przyjemnością.

Tutejsze kąpieliska zapewniają także ciekawą rozrywkę. Tu prym wiodą wszelkiego rodzaju sporty wodne, a korzystanie z nowo wybudowanej zjeżdżalni pontonowej jest niesamowitą frajdą, nie tylko dla najmłodszych. Nieopodal znajduje się także port morski, z podziałem na stanowiska dla jachtów i kutrów rybackich. To świetna okazja, aby przyjrzeć się rybakom przy pracy, zakupić od nich świeżą rybę, czy wybrać na rejs po Bałtyku.

Wśród atrakcji Łeby zaznaczyć trzeba bogatą ofertę parków rozrywki, lunaparków i wielu innych placów zabaw. Tu możemy zobaczyć naturalnych rozmiarów dinozaura, wziąć udział w wyścigu gokartów, pobawić się na linach 9 metrów nad ziemią, czy przebrać za Indianina. Różnorodność tej oferty sprawia, że skorzystanie ze wszystkich możliwych atrakcji wymagałoby od nas przedłużenia pobytu.

Lista zabytków w Łebie to kolejna rzecz, której warto przyjrzeć się z bliska i zaplanować czas na zwiedzanie. Ich wartość niesie ze sobą także korzyści edukacyjne. Tu podkreślić należy m.in. obecność barokowego kościoła z roku 1683. Pamiętajmy także o poligonie niemieckiej broni rakietowej z czasów II wojny światowej znajdującym się Rąbce – dzielnicy Łeby oraz o Skansenie Parowozów i stacji kolejowej, które wpisują się w klimat historyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>