Pieniny jako uroczy zakątek południowej Polski

Pieniny to kraina wprost stworzona dla turystów spragnionych odpoczynku od szarej, męczącej codzienności. Odwiedzając te malownicze góry, można doświadczyć niesamowitych przeżyć, które pozostaną w pamięci na długo. Zapierające dech w piersiach widoki, szalone przygody z potężną dawką adrenaliny oraz poczucie wyciszenia w kontakcie z dziką naturą – to wszystko czeka na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy zdecydują się odwiedzić jeden z najbardziej urokliwych zakątków południowej Polski.

Pasmo Pienin słynie ze swojej atrakcyjności dla celów turystycznych. Magnesem przyciągającym Polaków do tych wyjątkowych gór są przede wszystkim cudowne krajobrazy, które nie sposób ominąć podczas wypoczynku w tym regionie. To one same staja się często celem podróży wczasowiczów. Można tutaj także wybierać spośród wielu atrakcyjnych ofert noclegowych w konkurencyjnych cenach [], co również jest ważne i wpływa na korzyść tej urokliwej okolicy. Gęsta sieć szlaków pieszych gwarantuje, że zaplanowanie tras wędrówek będzie niezwykle proste, a turyści zobaczą zakątki szczególnie warte odwiedzenia. Natura hojnie obdarzyła ziemię pienińską zachwycającymi formami skalnymi, ciekawym ukształtowaniem terenu oraz bujną roślinnością.

Prawdziwym skarbem regionu jest wijący się szeroką wstęgą Dunajec – spieniona rzeka pozwala na podziwianie cudów natury z zupełnie innej perspektywy. Jest to możliwe dzięki spływom na specjalnie przygotowanych do tego celu tratwach. Atrakcja ta cieszy się olbrzymią popularnością wśród urlopowiczów przebywających w Pieninach. To niemal obowiązkowy punkt każdego udanego wypadu turystycznego. Udział w spływie to niezapomniane przeżycie oraz okazja do docenienia dzikiego uroku gór. Zza kolejnych zakrętów raz po raz wyłaniają się niesamowite widoki. Bieg rzeki oraz ukształtowanie terenu wydają się być tak nieprzewidywalne, że niejednokrotnie Dunajec zaskakuje turystów, skręcając w przeciwną stronę, niż sugeruje to iluzja optyczna. Co najważniejsze, priorytetem podczas spływu jest bezpieczeństwo. Czółna wykorzystywane do transportu pasażerów posiadają dobre wyważenie uniemożliwiające zatonięcie, natomiast tratwami sterują doświadczeni (i obdarzeni poczuciem humoru) flisacy, przed którymi Dunajec nie ma żadnych tajemnic. Dzięki nim uczestnicy spływu mogą bez obaw czerpać przyjemność z tej oryginalnej przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>