Jantar – morze, plaża i bursztyny

Morze to ten region, który wybiera na urlop coraz większa liczba osób. Przepiękne widoki, działający korzystnie na zdrowie mikroklimat, jak również wiele interesujących atrakcji dla turystów to jedne z tych czynników, które wpływają na taki a nie inny wybór. Na Mierzei Wiślanej znaleźć można niezwykle interesującą i lubianą od wielu lat miejscowość turystyczną – Jantar. Przyjeżdżające tutaj osoby mogą liczyć na niezwykle wiele niespodzianek, jak również szeroki wachlarz usług dla turystów, takich jak na przykład profesjonalnie przygotowana oferta noclegowa. Dlatego atutem tego miejsca na pewno jest to, że bez problemu wszyscy mogą znaleźć odpowiednio dopasowane do swoich oczekiwań noclegi. Zlokalizowano tu miejsca w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, jak również wiele kwater prywatnych (cała lista: meteor-turystyka.pl).

Jantar oferuje przyjeżdżającym tutaj turystom bardzo wiele rozrywek, dzięki którym czas na pewno minie we wspaniałej atmosferze, a do domu zostaną zabrane wspomnienia, które nawet po długim czasie będą wywoływały uśmiech na twarzy. Oczywiście plaża i wypoczynek nad brzegiem morza są tym, co wskazuje najwięcej osób jako największą zaletę tego miejsca. Podczas wypoczynku na piasku, turyści mogą liczyć na piękne widoki, które na pewno ich urzekną. Można tutaj także do woli uprawiać sporty wodne, a na miejscu znaleźć wypożyczalnię niezbędnego do tego sprzętu. Warto pamiętać także o tym, że organizowane są tu różnorodne imprezy, które na pewno pozwolą spędzić ciekawie czas, jak na przykład odbywające się co roku Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu (całe wydarzenie: https://pl-pl.facebook.com/Mistrzostwa-%C5%9Awiata-w-Po%C5%82awianiu-Bursztynu-472298496142773/).

Jantar w opinii bardzo wielu osób to idealne miejsce na wypoczynek całą rodziną. Jest bowiem wiele miejsc, które zapewniają rozrywki zarówno dla dorosłych jak też dużo zabawy dla dzieci. Jednym z takich właśnie punktów jest między innymi Park Owadów. Ciekawe miejsce, gdzie można podziwiać dużych rozmiarów rzeźby owadów, a ponadto w sezonie letnim móc uczestniczyć w wielu organizowanych tutaj przedstawieniach i imprezach. Ciekawą atrakcją jest także Pasieka u Strusi, oferująca możliwość podziwiania ich z bliska jak również zakupu miodu z własnej pasieki. Oczywiście można dowiedzieć się nieco więcej zarówno na temat strusi jak też arkanów pszczelarstwa. Także miłośnicy jazdy konnej w Jantarze nie będą się nudzić, znajdująca się tutaj stadnina oferuje bowiem bardzo wiele możliwości wypoczynku w siodle. Z całą pewnością sławny bursztyn znajdziemy także w innych nadmorskich miastach, taki jak Łeba (cały wpis – http://www.jakpokonacszatana.pl/walory-zdrowotne-leby-i-historyczne-zabytki-44/) ale Jantar wydaję się być pionierem jeśli chodzi o ten rodzaj skarbu naturalnego.

6 myśli na temat “Jantar – morze, plaża i bursztyny”

  1. Moje dzieci bardzo lubią chodzić rankiem na plażę i szukać bursztynu, a ja w tym czasie mogę mieć chwilę spokoju dla siebie.

  2. Mnie się wspaniale odpoczywało w Jantarze, ale polecam także nocleg w Łebie – fajna odmiana i trochę inny klimat

  3. @Jola.Łódź. to super opcja dla każdego, ja kocham polskie morze i każdy wpis o nadbałtyckich miejscowościach sprawia, że już nie mogę się doczekać wakacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>