Istebna latem – najlepsze propozycje

Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości w Beskidzie Śląskim jest Istebna, położona w pobliżu granic z Czechami i Słowacją. Miejsce to słynie przede wszystkim z posiadania doskonałej bazy narciarskiej, stąd jest szczególnie popularne wśród turystów w zimowej porze roku, niemniej jednak i latem Istebna to miejsce godne poświęcenia wolnego czasu. Na jakie atrakcje mogą liczyć wszyscy ci, którzy właśnie letni urlop zapragną spędzić w tej urokliwie położonej miejscowości?

Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie, nikt zatem nie powinien narzekać na nudę. Należy więc wybrać noclegi w Istebnej, które umożliwia dobrze zorganizowana baza miejsc do spania [sprawdź na: Istebna noclegi]. Istebna to doskonały punkt wypadowy dla każdego, kto jest wielbicielem pieszych górskich wędrówek. Z miejscowości prowadzi kilka szlaków o różnym stopniu trudności, więc można wytyczyć wędrówkę z uwzględnieniem dzieci bądź też osób starszych, których kondycja fizyczna nie jest w najwyższej formie.

Jedną z najbardziej godnych polecenia wypraw odbywanych pieszo jest przejście przez przełęcz Kubalonka [patrz: Kubalonka-wikipedia]. Niezwykle malownicza okolica sprawia, że możemy cieszyć się z zapierających dech w piersi krajobrazów, przy czym szczególną uwagę należy zwrócić na faunę i florę. To właśnie tutaj, w tym niewielkim zakątku naszego kraju, można spotkać odmianę świerka, jakiej nie zobaczymy nigdzie indziej. Taka zapowiedź powinna być wystarczającą rekomendacją dla wszystkich tych, którzy jeszcze wahają się przed podjęciem ostatecznej decyzji o spędzeniu najbliższego letniego urlopu właśnie w Istebnej.

Poza spacerami i bardziej wyczerpującymi górskimi wędrówkami, warto również pamiętać o innych możliwościach spędzania wolnego czasu. Szlaki rowerowe czekają na miłośników dwóch kółek, nie zapominano również o tych, którzy swój urlop chcą poświęcić na odpoczynek połączony z zadbaniem o stan własnego ciała. Ośrodek spa, umiejscowiony w kompleksie narciarskim, oferuje cały szereg basenów, solanek, a także specjalnych zabiegów, które pomogą w podreperowaniu stanu kondycji fizycznej osobom w różnym wieku, zarówno tym wciąż aktywnym zawodowo jak i seniorom, cieszącym się z wolnego czasu na emeryturze. Dla tych którzy szukają innych ciekawych górskich miejsc w Beskidach polecamy Zawoję [poczytaj: Przyjemna Zawoja], którą sami odwiedziliśmy.

4 myśli na temat “Istebna latem – najlepsze propozycje”

  1. Istebna nie jest może szczególnie wielką miejscowością, ale z pewnością nie można się tutaj nudzić

  2. A wiecie coś więcej o noclegach w Zawoi, bo szukam tam sprawdzonego zakwaterowania, żeby zabrać rodzinę na weekend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>