Augustów – miasto o wielu atutach

Augustów to miasto usytuowane w województwie podlaskim, czyli w północno-wschodniej części Polski. Miasto posiada własne uzdrowisko, do którego zjeżdżają kuracjusze z całego kraju, a także wiele godnych uwagi zabytków. Można w nim również aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Uzdrowisko funkcjonuje w Augustowie od lat siedemdziesiątych, kiedy to zaczęto organizować pierwsze turnusy lecznicze. Obecnie posiada dwie siedziby – jedną nad jeziorem Necko, a drugą nad jeziorem Netta. Obie oddalone są zaledwie o kilka kilometrów od centrum miasta. Leczy się tu pacjentów z chorobami: dróg oddechowych, ortopedyczno-urazowymi, reumatologicznymi, naczyń obwodowych, a także osteoporozy i nerwicy. Popularnością cieszą się również turnusy odchudzająco-lecznicze, które mają na celu pomoc w przyspieszeniu przemiany materii.

Do najciekawszych zabytków miasta należą: Kanał Augustowski, gmach poczty, budynek zarządu portu, dom turysty, budynki dworca kolejowego, bazylika, a także liczne kościoły, cmentarze i kamienice zdobiące miasto. W Augustowie można naprawdę aktywnie wypocząć oddając się jednej z atrakcji, takich jak: kajaki, żeglarstwo, rowery, narty wodne, windsurfing, bojery, jazda konna, wędkarstwo czy plażowanie. Tak bogatej bazie atrakcji sprzyja położenie geograficzne miasta, które znajduje się na rzeką Nettą, pomiędzy siedmioma jeziorami, a dookoła miasta jest Puszcza Augustowska. I tak dla przykładu, organizowane są spływy kajakowe o różnych długościach, a co za tym idzie zróżnicowanym czasie trwania. Można wybrać się na takie jednodniowe jak i siedmiodniowe. Podobnie jest z trasami rowerowymi – tu ma się do czynienia z trasami nieco ponad 20 jak i 80 kilometrowymi. Wybór zawsze należy do turysty, wszystko zależy od jego kondycji i tego, co chce zobaczyć. W Augustowie odbywają się także liczne koncerty, spektakle oraz inne wydarzenia kulturalne. Zapoznać się z ich harmonogramem zawsze można na stronie miasta. Cyklicznie mają miejsce takie atrakcje jak: Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego, koncerty poezji śpiewanej, a także muzyki poważnej.

Bogata jest nie tylko baza turystyczna, ale także baza noclegowa. Wybierając się na wypoczynek do Augustowa, nocleg można zarezerwować w takich obiektach jak: hotele (trzy i dwugwiazdkowe), pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne, pole namiotowe, prywatne kwatery, a także sanatoria. Wszystkie przydatne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>